Yaşam

Dengbêj Zilan Dicle son yolculuğuna veda etti: Bu acı tarifsiz

Maraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Diyarbakır’daki 9 katlı Sözel Apartmanı da yıkıldı. Apartmanda oturan Dicle enkaz altında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarının ardından Zilan Dicle’nin (Dilek Küçüker) cansız bedeni çıkarıldı. Dicle’nin naaşı bugün Yeniköy Mezarlığı’na defnedildi.

Oğlu Arat Barış, Dicle’nin ölüm haberini “Söz bitti… Çok sevdiğimiz annemiz Zilan Dicle’yi kaybettik” sözleriyle duyurdu.

Sanatçılar Dicle’yi şu sözlerle uğurluyor:

Sanatçı Azad Bedran, Dicle’nin ölüm haberinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Işıklar İçinde Uyu” yazdı.

Sanatçı Erdoğan Buyruk, “Sevgili Zilan, bu gidiş soğuk ve sonsuz bir yalnızlık. Yerin gülistan diyarı olsun” sözlerini kullandı.

Yazar Meral Şimşek, “Bu acının tarifi yok. Işıklar yoldaşın olsun.”

Sanatçı Ali Tekbaş, Twitter hesabından “Zîlan Tigris ji bo te û ji bo gelek canan dilxemgîn im” (Senin ve senin gibi kaybettiğimiz tüm canlar için çok üzgünüm) yazdı.

Harun Elki de paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Mixabin hêvîyên me yên do sêwî man.hevala me ya hunermend #zilantigris û hevjînê xwe berê sibê ji bin avahiya xirbe bê can hatin derxistin.serê me hemîyan sax be.” (Maalesef bekleyişimiz yetim kaldı. Hepimizin başı sağolsun.)

evcilerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu