Ekonomi

ABD Temsilciler Meclisi, dijital varlıklara odaklanan yeni bir alt komite oluşturuyor

ABD Temsilciler Meclisi’nden Kongre Üyesi Patrick McHenry Perşembe günü yaptığı açıklamada, bunun Cumhuriyetçi Parti’nin gözetiminin ilk adımlarından biri olduğunu söyledi. dijital varlıküzerine yeni bir odaklanma kongre alt komitesiyarattığını söyledi.

Meclis Finansal Hizmetler Komitesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan bu komite, dijital varlıkları, finansal teknolojive dahil etme alt komitesi, ABD’de özellikle dijital varlıklara odaklanan ilk komite olacak.

Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre, yeni alt komite federaldüzenleyicilere dijital para birimleri Konuyla ilgili yönergeler sağlayacak ve finansal teknolojiyi teşvik edecektir. Bu komite, fintech’i teşvik ederken, bölümdeki çeşitliliği ve kapsayıcılığı güçlendirecek politikalar geliştirecek.

French Hill, dijital varlıklara odaklanan komitenin lideri olacak

kripto paraABD, neye odaklanan alt komiteye gidecek merkez bankasıDijital Para Birimi’ni keşfetme çabalarına öncülük etmesiyle tanınan Cumhuriyetçi Kongre Üyesi French Hill başkanlık edecek.

Başkan Hill’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Yeni ABD Temsilciler Meclisi alt komitesinin oluşumu, Bahamalar merkezli kripto borsası FTX’in milyarlarca dolarlık çöküşünün ardından açılan Meclis Mali Hizmetler Komitesi soruşturmasının ardından açıklandı. Komitenin yeni lideri McHenry, Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun kriptodaki kötü oyunculara karşı yeterince şey yapmadığını söyledi.

Bu soruşturma, FTX’in düşüşü Şöhretin ardından algılanan düzenleyici eksiklikleri gidermek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yoğun yasama faaliyeti telaşının ortasında gerçekleştirildi. Aralık ayında, Senatör Elizabeth Warren, ABD kripto işletmelerinin kara para aklamayı önlemek için bankalar ve müşterileri ile ilgili bazı yeni kurallara uymasını gerektiren yeni bir yasa tasarısı çıkardı.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

haber-civril.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu