Haber

CHP Milletvekili Ortaya Çıktı: Vatandaşların Kimlik Bilgilerinin İnternette Çaldığı İddia Edildi

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, e-devletteki Türk vatandaşlarının kimlik bilgilerine yabancı internet siteleri üzerinden ulaşılabileceğini iddia etti. “Bu bir skandal ve ulusal güvenlik meselesidir. Ev adresi, aşı bilgileri, aile ve akrabalık, telefon numarası hepsi orada’ dedi.

“Vatandaşların bilgileri deşifre edildi”

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, yabancı bir siteye kayıt olunarak milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik bilgilerine ulaşılabileceğini savundu.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre Bakan, vatandaşların ev adresi, aşı bilgileri, aile ve akrabalık, telefon numarası ve ikamet adresine ulaşılabileceğini belirterek, şunları söyledi:

‘Bunu denedim ve hem kendim hem de adı soyadı Murat Bakan olan tüm Türk vatandaşı kişilerin bilgilerini aldım. Kendi bilgilerimin hepsi doğru çıktı. Türkiye’nin kozmik odasına girildi ve devletin çok değerli bilgileri ele geçirildi. Şimdi de vatandaşların bilgileri deşifre oldu.

“Kendi bilgilerimi kontrol ettim, hepsi doğru”

Bu bir skandal ve ulusal güvenlik meselesidir. Kendi bilgilerimi kontrol ettim, hepsi doğruydu. Teröristlerin ayakkabı numaralarını biliyorduk. Artık tüm dünya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tüm kimlik bilgilerini biliyor.

“Bütün bilgiler ülkelerin istihbarat teşkilatlarının elinde”

Kimse bu ülkede Kişisel Verilerin Korunması Kanunu var demesin. Türk vatandaşlarının tüm bilgileri tüm ülkelerin istihbarat teşkilatlarının elindedir. Kapı numarasına kadar. Bu bilgiler de terör örgütlerine mal oluyor. Bu bir ulusal güvenlik riskidir. Kredi kartı dolandırıcılığı da mümkündür.

“Bilgiler çalındı ​​mı yoksa satıldı mı?”

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün elinde olması gereken bu bilgiler çalındı ​​mı, satıldı mı? Bir açıklama bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu