Ekonomi

Sakarya’daki Sera Mükemmeliyet Merkezi’nde Rekor Üretim

Sakarya’da kurulan Sera Mükemmeliyet Merkezi’nde 2023 yılının 5 aylık hasat döneminde 500 tonluk rekor domates üretimi gerçekleşti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyazı Kuzuluk’ta hayata geçirilen merkez, 25 dönüm kapalı alanda jeotermal ısıtmalı seralarla tarım fabrikası gibi yıl boyu üretim yapıyor. Merkezde yıl boyunca 8 çeşit domates yetiştiriliyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, mayıs ayından eylül ayı ortasına kadar 500 ton domates üretimiyle rekor seviyeye ulaştığını açıkladı. 2023 Ocak ayında dikilen fidan sayısının 65 binden 90 bine çıktığını belirten Aziz, “Hasada başladığımız mayıs ayından bu yana 500 tonu aştı. 11 ay önce dikilen aynı fidanların hasat süreci devam ediyor ve üretimimiz devam ediyor. daha da artacak.”

“Tarım Şehri Sakarya’yla sloganımız artık çok net, çok şükür.”

Yüce, dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırladıklarını ve projelerin örnek teşkil ettiğini belirterek, “Kısa sürede tarımda dünyaca tanınan bir şehir haline geldik. Çeşitli ülkelerden ve dünya şehirlerinden sadece gelen heyetler var. Projelerimizden ilham almak için. O yüzden Tarım Şehri Sakarya sloganımız artık çok net, çok şükür.” “Bizim öncelikli hedefimiz bu güçlü toprakları ülke için katma değere dönüştürmektir. Allah’ın armağanı doğal cennet Sakarya’mızı meyve, sebze ve tüm tarım ürünlerinin markalandığı bir üretim üssü haline getirmek istiyoruz. Devam edeceğiz. Üretin, kazanın ve Türkiye’ye getirin” dedi. – SAKARYA

islahiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu